www.woda-kangen.com

Zmień swoje życie zmieniając swoją wodę  -  Change your life by changing your water


JONIZATOR WODY


Enagic's LeveLuk SD 501 jest jonizatorem wody, którego technologia zatwierdzona została przez Japońskie Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej. Oparta na pracach naukowych lek. med. prof. Hidemitsu Hayashi (kardiologa, chirurga, oraz dyrektora Japońskiego Instytutu Wody w Tokio).

wkrótce więcej...


Źródła uzdrawiające


Przez wiele lat uczeni zastanawiali się jaką tajemnicę kryją źródła wód uzdrawiających i zadawali sobie pytania czym się wyróżniają się wody Lourdes we Francji, Tlacote w Meksyku, Nadana w Indiach, czy Nordenau w Niemczech. W 1998 r. badania naukowców Japońskich - prof. Sanetaka Shirahata z zespołem - Graduate School of Genetic Resources Technology Kyushu University, odkryli związek między wodą elektrolizowaną, a wodami ogólnie uznawanymi za uzdrawiające. Okazało się, że wspólnym mianownikiem tych wszystkich wód jest zawarty w nich aktywny wodór, który ma zdolność wchodzenia w reakcje z aktywnym tlenem - wolnym rodnikiem tworząc cząsteczkę wody (patrz artykuł prof. Hidemitsu Hayashi - podstawy naukowe). Posiada on możliwość redukcji wolnych rodników, a więc jest silnym antyutleniaczem.

Ponieważ aktywny wodór ma szybkość parowania 0,3 - 0,7 sekund po wygenerowaniu, wodę tę należy pić przy źródle.

W wodach występujących na Ziemi decydującym czynnikiem określającym jej zdrowotny charakter jest potencjał redox (patrz co to jest ORP). I on właśnie wskazuje na ile dana woda jest dla nas zdrowa. Im niższy wskaźnik redox (minus) tym są większe właściwości regenerujące wody. Im wyższy wskaźnik redox (dodatni) tym wody są bardziej utlenione i szkodliwe dla zdrowia. Wskaźniki te bada się specjalnym miernikiem ORP.

Na świecie znajdują się źródła wody, uważane za uzdrawiające, co potwierdzono badaniami klinicznymi uzdrowionych ludzi z różnych chorób. Do tych źródeł zalicza się: Tlacote w Meksyku, Nadana w Indiach, w Australii w miasteczku Yankalilla (na południe od Adelajdy), we Francji Lourdes, również w Japonii, czy Chinach.


Lourdes

Lourdes - historia głosi, że wodę w Grocie w Lourdes, w małym miasteczku w Pirenejach pokazała Matka Boska, ukazując się młodej dziewczynie imieniem Bernadeta Soubirous w roku 1858. Matka Boska ukazała się osiemnastokrotnie. Prosiła, aby w tym miejscu została wybudowana kaplica. Pierwszą osobą uzdrowioną wodą z Lourdes była kobieta ze sparaliżowaną ręką - Catherine Latapie. Potem głośne uzdrowienie Ludwika Bouriette, który stracił wzrok przy wybuchu dynamitu. Przyciągnięty do źródła w Jaskini przez siostrę, nałożył błotnistą jeszcze wodę na oczy i odzyskał wzrok.

Wśród wszystkich źródeł uzdrawiających na świecie Lourdes zajmuje specjalne miejsce. Oprócz uzdrowień natury fizycznej, znaczące miejsce zajmują uzdrowienia natury duchowej, uwolnienia od lęku, nałogów, odnalezienia siebie, przebaczenia itd.

Nie sposób oszacować liczbę uzdrowień w Lourdes.

Miejsce to jest odwiedzane przez tysiące ludzi z całego świata. Ludzi chorych na gruźlicę, nowotwory, liszaje, również sparaliżowanych.


Tlacote

Tlacote - znane źródło od maja 1991 r. 2,5 godziny jazdy na północ od miasta Mexico City, gdzie Jesus Chahin - gospodarz, odkrył to źródło na swojej farmie. Wszystko zaczęło się od chorego psa, który napił się wody z błotnistej kałuży. Źródło oczyszczono i próbowano dawać wode ludziom chorym - wszyscy wyzdrowieli. Miejscowy ksiądz wystąpił do rządu meksykańskiego o fundusze na filtrowanie i pompowanie wody, ale mu odmówiono. Dopiero gdy wysłano wodę do pobliskiego szpitala wojskowego i sześciuset żołnierzy wyzdrowiało, zainteresowano się szerzej wyjątkową mocą wody Tlacote.

Japońscy uczeni właśnie od Tlacote zaczęli swoje badania wód uzdrawiających, szukając składnika tych wód, który powoduje, że stają się one uzdrawiające.

Właściciel farmy pan Chahin otworzył je dla wszystkich potrzebujących, prowadzi rejestrację ludzi przyjeżdżających z bardzo daleka, także z Europy i Rosji. Są dnie kiedy źródło odwiedza 5000 do 10 000 osób. Od 1992 r. odwiedziło Tlacote miliony ludzi. Ludzie Czekają w kolejkach 2-4 km, aby otrzymać 4 litry wody. Na miejscu jest lekarz, który doradza dawkowanie dla każdego indywidualnie, czy to jest tylko picie wody, czy stosowanie na skórę, krople do oczu, czy też lewatywy. Przestrzegają, aby nie pić na początek więcej niż 3 szklanki wody, aby nie nabawić się rozstroju żołądka spowodowanego gwałtowną detoksykacją. Pomimo tysięcy ludzi przepływających każdego dnia, wszyscy są obsługiwani z wielką cierpliwością. Analiza wody wykazała, że ma ona podwyższone pH do 8,6 i obecność "aktywnego wodoru".

Naukowe badania i testy kliniczne z wodą z Tlacote wykazały następujące, procentowe uzdrowienia:
        HIV (niewydolność immunologiczna) - 100%
        Alergie - 99%
        Choroby Skórne - 96%
        Choroby Układu Trawienia - 91%
        Niewydolności układu oddechowego - 89%
        Artretyczne-Reumatyczne - 87%
        Cukrzyca - 88%
        Uszkodzenia Neurologiczne - 59%

Badania te przeprowadzonw w Montevideo, w General Hospital w Urugwaju przez Dr Gracele Camps Salaberry (3,673 pacjentów).


Nordenau

Nordenau - 100 km od Düsseldorfu - niemieckie źródło bardzo czystej wody, odkryte w jaskini w opuszczonej kopalni łupków w Nordenau (powiat Schmakenberg) w styczniu 1992 r. Grunty należą do Theo Tommes'a, którego hotel Tommesi leży poniżej kamieniołomu. Pani Theo Tommes szukała miejsca do przechowywania wina w starej sztolni. Wchodząc do jaskini zauważyła odblask na wodzie. Zawołała ekspertów do zbadania tego zjawiska. Odkryto niezwykle wysoki poziom energii w jaskini oraz bardzo czystą wodę. Podając wodę do analizy okazało się, że jest ona 8 razy lżejsza od zwykłej wody, z powodu zawartości aktywnego wodoru. Obecnie setki ludzi odwiedza jaskinię codziennie.

Uzdrowienia w Nordenau były naukowo badane. Badania przeprowadzone przez dr Hansa Jurgena Steinbruk, od września do grudnia 1992 r. na 42 ochotnikach, z których większość miała choroby przewlekłe, (50% reumatyzm, 11% chorób psychicznych i neurologicznych). Badania zostały przeprowadzone na podstawie ścisłych medycznych badań klinicznych.

Wody Nordenau zostały przetestowane i zbadane w laboratorium prof Shirahata w Fukuoha w Japonii. Okazało się, że choroby i dolegliwości, takich jak zaćma i choroby stawów oraz początkowa faza stwardnienia rozsianego mogą być skutecznie leczone wodą Nordenau. W maju 1999 r. prof Shirahata wystąpił na konferencji biologii molekularnej w Lugano w Szwajcarii i mówił o "fenomenalnej" uzdrawiającej mocy wody Nordenau.

(Informacja podana przez Share International Media Service)

Woda z tych źródeł uzdrawiających jest też butelkowana i sprzedawana na rynku amerykańskim i europejskim. Niestety o czynniku uzdrawiającym takiej wody nie może być mowy na poważnie, ponieważ jest ona pozbawiona najważniejszego czynnika jakim jest aktywny wodór, a który po bardzo krótkim czasie (w zamkniętej butelce), praktycznie w ciągu 72 godzin ulatnia się.


Nadana

Nadana - 150 km na pn od New Delhi (Indie) - źródło wytrysnęło we wrześniu 1992 r. Odkrył je jeden z mieszkańców wsi, kąpiąc się w nim i pozbył się choroby skóry. Rozgłosił tą informację i od tego czasu tysiące ludzi odwiedza to miejsce.


W Chinach

W Chinach para małżeńska powyżej 80 roku życia Zhou Lianghua i jego żona Li Guirong, piła wodę z fontanny na podwórku. Po jakimś czasie okazało się, że dotychczasowe dolegliwości wieku starszego zniknęły, a pan Zhou, który cierpiał na wypadanie włosów, myjąc włosy w wodzie z fontanny odzyskał swoje włosy i już niedługo potem miał gęsty, czarny warkocz.

Informacja podana przez Deutsche Zeitung 28 lipca 1994 r.

tekst Maria Gruszczyńska

fot. J Gruszczyński
• info@woda-kangen.com •
© 2009; Copyright by Gruszczyńscy